BRAND WHO

About Brand Who

Brand Who was founded in 2012 in Istanbul, the most fascinating and mysterious city of the world. Analyzing the metropolis conditions very well, and with its high-quality fabrics, deep and continuously self-renewing designs, detail richness and comfort, the Brand Who team identifies its motto as  ‘Wear&Share’.
 
Wear&Share

Wearing is sharing.

What you wear is very important because once you step into the street you expose your appearance to the rest of the world.
 
From the colors you choose to the patterns you carry, your clothes impress and attract others.
 
Brand Who is not only about its customers, but also what people out there will see. It is designed accordingly and the harmony in its collections are determined accordingly as well.
 
Modern, urban, and creative

It has become a modern, urban brand which knows how to enjoy, has responsibility towards the world and is fed from the crowd's colors. While having certain sensitivities in its source of creativeness, it has become the choice of men who are compatible with their environment and who love sharing.

Brand Who signifies a self-confident man sensitive to his surroundings. This is a man who can show his power against different dynamics of the city life, but also has a very sensitive soul deep inside. The Brand Who man is aware of the fact that life is more beautiful with its details. That is why he cares about his body and his health and respects people.

 
Language of colors and symbols

Brand Who designers experience the soul of time and transfer it to their collections. Loving to surprise its customers, Brand Who sometimes wants them to choose among mysterious symbols and sometimes talks to them in the language of colors in a simple manner, in contrast to the busy rhythm of daily life.
 
The Brand Who name

The Brand Who man loves to share and there is a kind gentleman behind his strong look. That is why we share our brand with our customers. Brand Who is a brand that belongs to everyone who chooses it.

And actually, it is very important "Who" he is.
 
 
 
Brand Who hakkında

Brand Who 2012 yılında dünyanın en gizemli ve büyüleyici şehri İstanbul’da kuruldu. Metropol koşullarını çok iyi analiz eden Brand Who ekibi, bugün geldiği noktada, yüksek kalite kumaşları, derin ve kendini sürekli yenileyen tasarımları, detay zenginlikleri ve rahatlığı ile mottosunu tam olarak ifade ediyor: ‘Wear&Share’.
 
Wear&Share

Giyinmek paylaşmaktır.

Ne giydiğiniz çok önemlidir çünkü sokağa adım attığınız an dünyanın geri kalanını görünüşünüze maruz bırakırsınız.
 
Seçtiğiniz renklerden, taşıdığınız desenlere kadar giysileriniz insanları etkiler ve çeker.
 
Brand Who, sadece kendi müşterisini değil, sokaktaki insanın da ne göreceğiyle ilgilidir. Buna göre tasarlanır ve koleksiyonları içindeki ahenk de buna göre belirlenir.
 
Modern, şehirli ve yaratıcı

Şehrin keyfini çıkarmayı bilen, büyük kalabalıkların renklerinden beslenen, modern, şehirli ve dünyaya karşı sorumluluklarını bilen bir marka oldu. Yaratıcılığının kaynağında belirli hassasiyetleri bulundururken, çevresiyle uyumlu ve paylaşmayı seven erkeklerin seçimi oldu.

Brand Who, özgüveni yüksek ve etrafına duyarlı bir erkeği temsil ediyor. Bu erkek, kent yaşamının farklı dinamiklerine karşı kendi gücünü ortaya koyan ancak derinlerinde oldukça hassas bir ruh barındırıyor. Brand Who erkeği, yaşamın detaylarla daha güzel olduğunun bilincinde. Bu nedenle öncelikle kendi bedenine iyi davranıyor, sağlığına dikkat ediyor ve insanlara saygı duyuyor.

 
Renklerin ve sembollerin dili

Brand Who tasarımcıları, zamanın ruhunu yaşayarak tecrübe ediyor ve deneyimlerini koleksiyonlarına aktarıyor. Müşterilerine sürpriz yapmayı seven Brand Who, onlardan kimi zaman gizemli semboller arasında seçim yapmalarını istiyor, kimi zaman onlarla da gündelik hayatın yoğun ritmine kontrast bir yalınlıkta sadece renklerin dilini konuşuyor.
 
Brand Who ismi
 
Brand Who erkeği paylaşmayı sever ve güçlü görünümünün ardında nazik bir centilmen vardır. İşte bu sebeple, biz de kendi markamızı müşterilerimizle paylaşıyoruz. Onu tercih eden herkesin markasıdır Brand Who.

Ve aslında ‘Kim’ olduğu çok önemlidir.

 

×
Sign Up
×